1.  Dzisiaj przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie: dzieci na godz. 16.30, młodzież i dorosłych po wieczornej Mszy świętej (ok. 18.30).

4. Jutro obchodzimy święto NMP Matki Kościoła.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 – w ramach peregrynacji - zapraszamy na „nowennę rodzin” mieszkańców wioski Mały Klincz.

6. Zakończyła się peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Nowej Wsi Kościerskiej i Wybudowaniu pod Nową Wieś. Dziękujemy wszystkim rodzinom na czele z sołtysem za przyjęcie Matki Bożej pod swój dach. Na najbliższą środę, na godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców Nowego Podlesia z Gościeradzem, którzy przejmą obraz, aby kontynuować peregrynację.

7. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

8. Piątek to dla naszej parafii szczególny dzień intensywnej modlitwy w intencji powołań. Zachęcamy wszystkich, by tego dnia w trakcie naszej dziennej adoracji przed Najświętszym Sakramentem prosić o dobre, liczne i święte powołania do służby w Kościele. Szczegółowy grafik dla poszczególnych zrzeszeń w naszej parafii jest wywieszony w gablotach oraz udostępniony na Facebooku.
Wieczorem, po Mszy św. o godz. 18.00 Uwielbienie. Świadectwem podzieli się Mikołaj Kapusta, świecki ewangelizator.

9. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin, a następnie modlitwy do św. Jana Pawła II i spotkanie wspólnoty modlitewnej.
W Pelplinie o godz. 11.00 święcenia prezbiteratu przyjmą dwaj diakoni Karol i Arkadiusz, którzy odbywali praktykę pastoralną w naszej parafii. Otoczmy ich swoją modlitwą.

10. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość odpustową Świętej Trójcy.
Suma odpustowa o godz. 9.30 pod przewodnictwem Księdza Dziekana.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.
Niedziela Trójcy Świętej kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy do spełnienia przykazań kościelnych.
Uroczystość Świętej Trójcy to dzień patronalny wspólnoty Domowników Boga.
Na Mszy św. o 14.00 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00  w salce katechetycznej.
O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

11. Organizujemy wyjazd na XXVIII Spotkanie Młodych na Lednicy, pt. „Wracaj do domu”, w dniu 1 czerwca br. Zapisy w biurze parafialnym oraz u ks. Patryka Wyki.

12. Zapraszamy chętnych do zapisów na pielgrzymkę parafialną do Apulii, we Włoszech. Odbędzie się ona w dniach 25 września - 2 października. Program można otrzymać w biurze parafialnym.

13. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim za organizację 350. pielgrzymki do Wejherowa, a pielgrzymom za udział. Dziękujemy wszystkim księżom na czele z ks. Piotrem Warsińskim, funkcyjnym, bractwu Świętego Krzyża, orkiestrze, firmie „Maja” za transport, panu K. Maszk za koordynację działań, sołtysom oraz mieszkańcom naszych wiosek i miasta, sponsorom, którzy wsparli finansowo pielgrzymkę.

14. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej, a także Modlitewnik ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W Pielgrzymie polecamy artykuł Ikona Boga. Warto zajrzeć do artykułu O obserwacjach nieba w ogrodzie, czyli o Mikołaju Koperniku. O tym, jaki jest sens prawa, pisze ks. prof. P. Moskal. Z ciekawostek – o wydłużających życie kiełkach pszenicy.