A A A

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na nasze parafialne inwestycje.
Dzisiaj, po sumie parafialnej rozpoczynamy nowennę do św. Józefa; modlitwę prowadzi III Zakon św. Franciszka.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. W środę rozpoczynamy w naszej parafii peregrynację ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy wszystkich czcicieli na godz. 18.00, na wspólną nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z aktem oddania parafii Matce Najświętszej. Po Mszy świętej przekażemy ikonę Matki Bożej do naszych rodzin (do 7 rejonów miasta oraz 7 pierwszych wiosek). Szczegóły TUTAJ.
O godz. 20.30 Msza św. dla Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci; o 21.00 nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej.

4. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w czwartek po wieczornej Mszy świętej.

5. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 9.00, 15.15 dla młodzieży, 16.30 dla dzieci oraz o 17.30. Biorąc w nich udział, można uzyskać odpust zupełny.
W piątek zapraszamy także na kolejne Uwielbienie po Mszy św. wieczornej.
W piątek odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 20.00 w osadzie Burego Misia. Trasa św. Antoniego mierzy 42 km. Wszystkich chętnych do spotkania z Panem w ciszy i wyrzeczeniu zapraszamy na zapisy poprzez stronę www.edk.org.pl

6. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy św. o 8.30.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze parafialne, wielkopostne rekolekcje, które potrwają do środy włącznie. Równocześnie odbędą się rekolekcje dla uczniów szkół średnich (LO i „Ekonomik”). Poprowadzi je ks. bp prof. Janusz Mastalski, biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej. Za Waszym pośrednictwem pragniemy zaprosić wszystkich parafian: domowników, przyjaciół i sąsiadów. Plan rekolekcji dostępny jest w gablotach oraz na stronie internetowej parafii i Facebooku.
Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
W przyszłą niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej o godz. 14.30 Droga Krzyżowa, a następnie Msza święta dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

8. Z okazji świąt wielkanocnych z posługą sakramentalną odwiedzimy osoby chore i w podeszłym wieku dodatkowo zgłoszone w sobotę, 23 marca – zainteresowanych prosimy o zapisywanie w biurze parafialnym.

9. W minionych dniach odbyła się zbiórka żywności pod hasłem „Tak – Pomagam”. Dziękujemy zaangażowanej młodzieży i dzieciom, którzy pod okiem ks. Łukasza wzięli udział w organizacji przedsięwzięcia. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy odpowiedzieli swoim wsparciem, a także sklepom i centrom handlowym za otwarcie i pomoc w przeprowadzeniu akcji.

10. W dniach 25 września – 2 października organizujemy pielgrzymkę do włoskiego regionu Apulii. Zapraszamy chętnych do zapisów. Program dostępny w biurze parafialnym.

11. Dzień otwarty w Collegium Marianum Liceum Katolickim w Pelplinie odbędzie się w najbliższą sobotę w godz. 10.00 – 13.00. Serdecznie zapraszamy!

12. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej.

W Pielgrzymie znajdziemy wywiad z Michałem Malinowskim – muzealnikiem i profesjonalnym opowiadaczem bajek, pedagogie, pisarzem, artystą i podróżnikiem. Studiował w Polsce, Szwajcarii, Japonii i USA. Z jego inicjatywy powstało Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. To nasze być albo nie być – artykuł o polskim rolnictwie, postulatach zmian w Zielonym Ładzie i walce o uczciwe traktowanie. W cyklu „Z życia Kościoła” przeczytamy m.in. Nadejdzie czas, kiedy nie będzie wśród was księży i będziecie ich szukać, ale nie znajdziecie. W Pielgrzymie odnajdziemy też odpowiedź na pytanie Czym różni się religia od sekty?