A A A

1. Rozpoczynamy parafialne, wielkopostne rekolekcje, które potrwają do środy włącznie. Równocześnie odbędą się rekolekcje dla uczniów szkół średnich (LO i „Ekonomik”). Prowadzi je ks. bp prof. Janusz Mastalski, biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej.
Od poniedziałku do środy Msze święte z nauką rekolekcyjną o godz. 6.30, 7.30, 8.30, 16.30 i 18.00.
Natomiast w godz. 10.00 – 12.00 odbędą się spotkania rekolekcyjne dla młodzieży.
Naszą wdzięczność okażemy rekolekcjoniście ofiarami złożonymi na kolektę we wtorek i środę.

2. Dzisiaj Msza św.o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

3. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

4. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła świętego, mężczyzn i ojców. O godz. 8.30 Msza św. w intencji rzemieślników.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 – zapraszamy na „nowennę rodzin” mieszkańców rejonu I naszego miasta; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

6. W czwartek spotkanie Zarządu Caritas naszej parafii o godz. 19.00 na plebanii.

7. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 9.00, 15.15 dla młodzieży, 16.30 dla dzieci oraz o 17.30. Biorąc w nich udział, można uzyskać odpust zupełny.
O godz. 19.00 odprawimy drogę krzyżową w plenerze, dookoła Jeziora Kaplicznego. Rozpoczęcie przy kościele św. Barbary. Rozważania oparte na nauczaniu i życiu św. Jana Pawła II poprowadzi młodzież naszej parafii.

8. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy św. o 8.30, a następnie modlitwy do św. Jana Pawła II i spotkanie wspólnoty.

9. Z okazji świąt wielkanocnych z posługą sakramentalną odwiedzimy osoby chore i w podeszłym wieku dodatkowo zgłoszone w najbliższą sobotę – zainteresowanych prosimy o zapisywanie w biurze parafialnym.

10. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Palmową.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.

11. Jak co roku w Niedzielę Palmową odbędzie się w naszej parafii spotkanie młodzieży z całej diecezji. Bardzo prosimy kierowców, by od Mszy św. o 11.00 udostępnić miejsca parkingowe dla autokarów. Obchody Dnia Młodzieży rozpoczną się o 13.30 przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, skąd wyruszy procesja z palmami. Po niej około godz. 14.00 Msza św. pod przewodnictwem naszego Księdza Biskupa Diecezjalnego na placu św. Jana Pawła II, a około godz. 16.00 koncert ewangelizacyjny.

12. Kółko misyjne w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.00 będzie rozprowadzać wielkanocne kartki. Złożone z tej okazji datki zostaną przekazane na misje katolickie.

13. Spotkanie organizacyjne przed 350 pieszą pielgrzymką do Wejherowa odbędzie się w niedzielę, 24 marca o godz. 19.30 w sali parafialnej. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich, którzy chcieliby się włączyć aktywnie w animację pielgrzymki od strony modlitewnej, muzycznej i organizacyjnej. Zaproszenie kierujemy także do osób, które chciałyby pełnić funkcję porządkowych na trasie pielgrzymki.

14. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy akcję Skarbonka Miłosierdzia w ramach jałmużny wielkopostnej. Nasze skarbonki należy przynieść w przyszłą niedzielę i złożyć w specjalnych koszykach przy ołtarzach bocznych i przed ołtarzem głównym po Mszach świętych. Ofiarowane datki przekażemy na rzecz osób starszych i potrzebujących. Dzieci, które pragną brać udział w losowaniu nagród, organizowanym przez Caritas Diecezji, winni napisać na skarbonce swoje imię i nazwisko, klasę, szkołę i parafię z miejscowością.

15. Trwa nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania ludzkiego życia za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zachęcamy do duchowego zjednoczenia się we wspólnej, żarliwej modlitwie każdego dnia w tym tygodniu o godz. 21.20.

16. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej.

W najnowszym numerze Pielgrzyma wspominamy ks. bpa Piotra Krupę, skromnego, życzliwego i rozmodlonego naszego pasterza. W Ciekawostkach biblijnych o fizycznych aspektach cierpień Jezusa. Odpowiedź na pytanie Jak opisać stojącą pod krzyżem Maryję? próbuje znaleźć o. Paweł w artykule Tajemnica bolesnej Matki. Wszystkim polecamy wywiad zatytułowany Dbajmy o nasze zdrowie psychiczne, czyli o nasz dobrostan, rozwój, poczucie własnej wartości i umiejętność czerpania radości z życia.