1. Dzisiaj Niedziela Palmowa.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

2. Obchody Dnia Młodzieży rozpoczną się dzisiaj o 13.30 w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, skąd wyruszy procesja z palmami. Po niej, około godz. 14.00, Msza św. na placu św. Jana Pawła II pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego. O 16.00 koncert ewangelizacyjny.

3. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 – w ramach peregrynacji zapraszamy na „nowennę rodzin” mieszkańców Nowego Klincza; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

5. Dziękujemy diakonowi Arkadiuszowi Pałysowi, który w środę kończy swoją praktykę pastoralną. Życzymy wszelkich łask przez przyczynę Matki Bożej Królowej Rodzin i dobrego przygotowania się do święceń prezbiteratu.

6. Przed świętami odbędzie się generalne sprzątanie naszego kościoła parafialnego. Z tego powodu będzie on zamknięty w czwartek do wieczornej liturgii.
Naszym zwyczajem prosimy o składanie do czwartku kwiatów w celu udekorowania Grobu Pańskiego. W czwartek będzie można je składać w kruchcie od strony rynku w przygotowanym do tego miejscu z pojemnikami z wodą.

7. Wielki Czwartek - Pamiątka Wieczerzy Pańskiej.
Tego dnia jedyna Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Podczas niej dokona się obrzęd umycia nóg 12 mężczyznom, a Komunia św. będzie udzielana pod dwiema postaciami.
Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Adoracji. Wystawienie potrwa do godz. 22.00.

8. Wielki Piątek - Pamiątka Męki Pańskiej.
Początek liturgii o godz. 18.00. Podczas adoracji Krzyża śpiewać będziemy Gorzkie Żale.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6.30, a przy Grobie Pańskim, po liturgii do godz. 24.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły, nie można korzystać z żadnych dyspens.
Ofiary złożone przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
W Wielki Piątek o godz. 15.00 rozpoczynamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia. W Wielką Sobotę i w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego odmówimy ją również o 15.00. Zapraszamy na modlitwę wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia.

9. Wielka Sobota Spoczynku Pańskiego.
Od godz. 6.30 adoracja przy Grobie Pańskim.
Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny na placu św. Jana Pawła II  co pół godziny od 9.00 do 13.00; w Nowym Klinczu o 10.30, w miejscowości Dobrogoszcz o 11.00, a w Kaliskach o 11.30.
Zachęcamy, by w Wielką Sobotę zachować post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych jako przygotowanie do świątecznego posiłku z pobłogosławionych pokarmów.
Biuro parafialne będzie czynne tylko w godz. 10.00 – 11.00.

10. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.
Uroczystą Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w sobotę o godz. 21.00.
Po poświęceniu  ognia i czytaniach Pisma Świętego, rozpoczniemy uroczystą Eucharystię, świętując Zmartwychwstanie Pana, którą zakończy procesja rezurekcyjna. Podczas Mszy świętej odnowimy nasze chrzcielne przyrzeczenia, dlatego prosimy przynieść ze sobą świece.
Pierwsza Msza św. w niedzielę będzie o godz. 8.00, a następne już wg niedzielnego porządku.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00 w salce katechetycznej.

11. Spowiedź święta w Wielkim Tygodniu:
- w poniedziałek podczas Mszy świętych;
- we wtorek i środę w godz. 8.00 – 9.30 i 18.30 – 20.30 - z udziałem księży z dekanatu;
- w Wielki Czwartek spowiedzi nie słuchamy;
- w Wielki Piątek w godz. 6.30 – 10.00;
- w Wielką Sobotę w godz. 6.30 – 10.00;
- w I Święto spowiedzi nie słuchamy.

12. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy akcję Skarbonka Miłosierdzia w ramach jałmużny wielkopostnej. Nasze skarbonki można dzisiaj złożyć w specjalnych koszykach przy ołtarzach bocznych i przed ołtarzem głównym po Mszach świętych. Ofiarowane datki przekażemy na rzecz osób starszych i potrzebujących. Dzieci, które pragną brać udział w losowaniu nagród, organizowanych przez Caritas Diecezji, powinny napisać na skarbonce swoje imię i nazwisko, klasę, szkołę i parafię z miejscowością.

13. Kółko misyjne dzisiaj, po Mszy św. o 11.00 rozprowadza wielkanocne kartki. Złożone z tej okazji datki zostaną przekazane na misje katolickie.

14. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej.

W Pielgrzymie odnajdziemy ciekawy artykuł poświęcony św. Józefowi – Milczący święty, który był wzorem człowieka modlitwy, czystego serca, patronem ubogich, uchodźców, wzorem ojców i patronem konających. W artykule Raźniej i taniej przeczytamy o nowym pomyśle dla seniorów, czyli o mieszkaniu senioralnym. Dwie wojny, getto i stalinizm – rzecz o Hannie i Ludwiku Hirszfeldach. A w cyklu Pofilozofujmy razemczy zwierzęta mają duszę? Czy można się modlić za zmarłe zwierzęta?

Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać Modlitewnik ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, której ikona peregrynuje po naszych rodzinach.

Już dzisiaj pod chórem można zaopatrzyć się w program Triduum Paschalnego.