A A A

1. Życzenia.
Drodzy Parafianie, mili Goście, Pielgrzymi!
Obecny czas jest naznaczony nowymi wyzwaniami, to czas wielkich prób i dawania świadectwa.  Jako ludzie wiary jesteśmy zaproszeni do drogi z Bogiem żywym. Oto nasz czas: spotkać się ze Zmartwychwstałym! Wszystko jest wtedy nowością – życie podarowane, powołanie do realizacji, wszystko jest łaską. Jak uczy papież Franciszek: „Twoje oczekiwania nie pozostaną niespełnione, twoje łzy zostaną otarte, twoje obawy zostaną przezwyciężone przez nadzieję. Ponieważ Pan cię poprzedza, idzie przed tobą. I z Nim życie zaczyna się na nowo”.                               
Życzymy odrodzenia ducha, nadziei na życie w łasce Pana i niezłomnej nadziei.

2. Dzisiaj pierwsza Msza św. o godz. 8.00, a następne już wg niedzielnego porządku. Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.

3. Jutro drugi dzień Świąt. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę.
Sąsiednia parafia p.w. Zmartwychwstania Pańskiego przeżywa swój odpust; suma odpustowa o godz. 12.15.
Kolekta jutrzejsza będzie przeznaczona tradycyjnie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i szkolnictwo katolickie naszej diecezji.

4. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego; modlitwy odmawiamy o godz. 15.00 oraz przed wieczorną Mszą świętą.

5. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00.

6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 – w ramach peregrynacji zapraszamy na „nowennę rodzin” mieszkańców rejonu 2 naszego miasta (z ulic: Staszica, Topolowej, Brzozowej i Dębowej); o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

7. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej w czwartek od godz. 16.00 i w piątek od godziny 14.30.
W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, dodatkowe Msze św. o godz. 15.15 – w int. Kościoła, Papieża i duchowieństwa – oraz 16.30, a wieczorna Msza święta we wspólnych intencjach.

8. W piątek (w oktawie Wielkanocy) nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych z listy stałej.
W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy świętej o godz. 8.30 wraz z nabożeństwem I soboty miesiąca.
Wieczorna Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej modlitwa różańcowa.

10. W przyszłą niedzielę obchodzimy II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego.
O 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej procesja eucharystyczna.
Po procesji spotkanie Bractwa Świętego Krzyża i różaniec, a po nim formacyjne spotkanie Żywego Różańca w salce katechetycznej.
O 14.00 Msza św. w int. Wspólnoty Miłosierdzia Bożego; o 15.00 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
Z racji święta Miłosierdzia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na cele charytatywne.

Parafialny Zespół Caritas zaprasza w przyszłą niedzielę na Dzień dobra.
W programie m.in. rajd rowerowy oraz na placu św. Jana Pawła II, od godz. 10.30 sprzedaż kremówek oraz kiermasz książek i dewocjonaliów z naszego sanktuarium. Szczegóły na plakatach.

Za tydzień zapraszamy także na koncert zespołu „3+1” Miłosierdzie Boże na wieki wychwalać będę. Koncert o godz. 19.00 w naszym kościele parafialnym, a w repertuarze utwory o Bożym Miłosierdziu oparte na fragmentach Dzienniczka św. s. Faustyny.

11. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z drugiego roku formacji odbędą się w kolejnym tygodniu, czyli po niedzieli Miłosierdzia Bożego.

12. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest nasza gazetka parafialna Gwiazda Przewodnia, dostępny jest Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej, a także Modlitewnik ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i obrazki z Patronką Diecezji.
W najnowszym numerze Pielgrzyma warto zajrzeć do artykułu Niezniszczalne Zmartwychwstanie, w którym mowa o tym, co oznacza Zmartwychwstanie dla każdego z nas. W Temacie do rozmowy wywiad z Magdą Anioł. Ponadto odnajdziemy m.in. Kaczmarskiego zmagania z Bogiem, czy Na czym polega godność człowieka?

Podziękowania

W Niedzielę Palmową odbyła się w naszej parafii diecezjalna stacja Dnia Młodzieży. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości: naszym księżom, służbom: Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Władzom Miasta i stałym Dobrodziejom, ks. Łukaszowi z młodzieżą, wszystkim wolontariuszom, ks. Pawłowi ze służbą liturgiczną i wszystkim zaangażowanym – Bóg zapłać!

Wdzięczność wyrażamy także za dar jałmużny wielkopostnej przyniesiony w skarbonkach. Dziękujemy za mobilizację wielu rodzin i każdego osobiście. Piękny to gest w służbie potrzebującym, szczególnie osobom starszym.

Dziękujemy wszystkim za budujące uczestniczenie w liturgii Triduum Paschalnego, a nade wszystko za przygotowanie się poprzez rekolekcje i udział w nich (za który dziękuje osobiście każdemu z Was ks. bp Janusz) oraz sakrament pojednania na święta Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy za liczny udział w nabożeństwach ostatnich dni. Dziękujemy chórowi z Panem Organistą oraz zaangażowanym w śpiew liturgiczny, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej, Służbie Liturgicznej Ołtarza z Panem Kościelnym. Podziękowanie tym, którzy ofiarowali kwiaty do Grobu Pańskiego, a za wystrój kaplicy przechowania tzw. ciemnicy i Grobu Pańskiego dziękuję Pani Joannie, Panu Kamilowi. Składamy nasze podziękowania wszystkim, którzy pomagają nam duszpasterzom, i troszczą się o naszą parafię i jej piękno.

Wszystkim osobom, rodzinom i instytucjom, które przesłały czy przekazały życzenia świąteczne, składamy nasze wyrazy wdzięczności. Dziękujemy za każde dobre słowo, pamięć i życzliwość.