A A A

1. Dzisiaj obchodzimy II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego.
O 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej procesja eucharystyczna.
Po procesji spotkanie Bractwa Świętego Krzyża i różaniec, a po nim formacyjne spotkanie Żywego Różańca w salce katechetycznej.
O 14.00 Msza św. w int. Wspólnoty Miłosierdzia Bożego; o 15.00 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
Dziękujemy za ofiary złożone do puszek (ustawionych pod chórem i na bocznych ołtarzach); z racji święta Miłosierdzia są one przeznaczone na cele charytatywne.

Parafialny Zespół Caritas zaprasza dzisiaj na III edycję Dnia dobra.
W programie m.in. rajd rowerowy oraz na placu św. Jana Pawła II, od godz. 10.30 sprzedaż kremówek oraz kiermasz książek diecezjalnego wydawnictwa Bernardinum i dewocjonaliów z naszego sanktuarium (wszystko w atrakcyjnych cenach). Celem edycji jest wspomożenie potrzebujących seniorów. Szczegóły na plakatach.

Zapraszamy serdecznie na koncert zespołu „3+1” Miłosierdzie Boże na wieki wychwalać będę. Koncert o godz. 19.00 w naszym kościele parafialnym, a w repertuarze utwory o Bożym Miłosierdziu oparte na fragmentach Dzienniczka św. s. Faustyny.

2. Jutro przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
Msze święte zostaną odprawione o godz. 6.30, 7.30, 8.30 –  z Duchową Adopcją oraz popołudniu o 16.30 i wieczorem o 18.00 z Duchową Adopcją.
Deklaracje modlitwy w intencji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone, można otrzymać dzisiaj pod chórem. Wypełnione deklaracje oraz świece przynosimy do kościoła, aby uroczyście złożyć przyrzeczenie. Duchową Adopcję można też podjąć w swoim domu, prywatnie, odmawiając formułę przyrzeczenia i 10-tek różańca, można dołączyć dowolnie wybrane, dodatkowe postanowienia. Zachęcamy wszystkich do zachowania świątecznego charakteru tego dnia.

3. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 – w ramach peregrynacji zapraszamy na „nowennę rodzin” mieszkańców Kościerskiej Huty; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.
W środę o godz. 19.00 spotkanie dla katechetów przygotowujących dzieci do I Komunii świętej.

5. Ostatnie spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w czwartek po wieczornej Mszy świętej.

6. Zapraszamy w piątek na comiesięczne Uwielbienie, po Mszy świętej wieczornej. Swoim charyzmatem podzielą się SS. Zmartwychwstanki z Brus.

7. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy świętej o godz. 8.30.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.

9. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla bierzmowanych II roku formacji po Mszy świętej wieczornej (przygotowanie bliższe do sakramentu):
- poniedziałek - grupa ks. Patryka,
- wtorek - grupa ks. Piotra,
- środa - grupa ks. Łukasza i ks. Pawła.
Natomiast w sobotę, po wieczornej Mszy świętej, w kościele odbędzie się spotkanie dla wszystkich. Będzie to przygotowanie liturgiczne. Spotkanie dla wszystkich obowiązkowe, również dla dorosłych kandydatów do bierzmowania.

10. W dniach 9-13 maja odbędzie się 350 piesza pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską. Zapraszamy do licznego uczestnictwa. Tradycyjnie na wioskach naszej parafii są zbierane ofiary na tę pielgrzymkę. Za wszelką życzliwość składamy już dzisiaj serdeczne Bóg zapłać.
Zapisy na pielgrzymkę odbywają się drogą internetową; na naszej stronie sanktuarium.pl znajduje się odpowiedni formularz; mimo pojawiającego się komunikatu o błędzie, zgłoszenia są dostarczane. Nie trzeba zatem ponawiać wypełniania formularza zapisów. Informujemy, że został także uruchomiony fanpage Pielgrzymki na Facebooku: Piesza pielgrzymka Kościerzyna-Wejherowo.
Ponadto pragniemy poinformować, że od najbliższego wtorku, w sali gminnej w Kaliskach o godz. 20.00 rozpoczynają się cykliczne próby orkiestry przed pielgrzymką. Zapraszamy wszystkich członków orkiestry oraz chętnych, którzy chcieliby się włączyć się w uświetnienie pielgrzymiej drogi. Wszystkie potrzebne informacje zostaną udzielone zainteresowanym podczas tych właśnie prób. Serdecznie zapraszamy.

11. Trwa w naszej parafii peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Patronki Diecezji pelplińskiej w naszych domach. Bardzo dziękujemy za wszystkie znaki dobra, które dzieją się wokół tego dzieła. Dla usprawnienia i koordynacji przekazywania ikony, usilnie prosimy – tak jak to zapowiedzieliśmy w przygotowaniach – aby smsem dać znać osobie koordynującej dany rejon (telefon jest podany w danych z  dołączonymi materiałami) o przekazaniu ikony do następnej rodziny.

12. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej, a także Modlitewnik ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W Pielgrzymie warto zajrzeć do artykułu Zwiastowanie Pańskie, w którym autor stwierdza, że „była to dziejowa chwila – doszło wówczas do jedynego niepowtarzalnego dialogu: niebo rozmawiało z ziemią. Bóg przemówił do człowieka osobiście. Chodziło o być lub nie być człowieka, o odkupienie świata.” Z ciekawostek dowiedzieć się można, że w pewnej serbskiej restauracji nie pobiera się opłat za żadnego Polaka; ponadto o szkodliwości jednorazowych e-papierosów i o tym jak się żyje na Marsie.