Księża wikariusze odwiedzają chorych z posługą sakramentalną w pierwszą sobotę miesiąca (z wyjątkiem wakacji). Każdego miesiąca odwiedzają ponad 200 ludzi chorych i starszych. Wielu z nich prosi o sakrament namaszczenia przynajmniej raz w roku. Dbają też o to kapłani, wyrabiając świadomość, że nie jest to „ostatnie namaszczenie”. Przed świętami Bożego Narodzenia i Zmartwychwstania Pana Jezusa starsi i chorzy dodatkowo zgłoszeni mają okazję, by skorzystać z sakramentów świętych.

W nagłych przypadkach wierni zawsze mogą wezwać księdza do chorego lub umierającego, ponieważ w parafii wikariusze pełnią dyżur pod telefonem.

Staramy się także obchodzić Światowy Dzień Chorego, który przypada we wspomnienie NMP z Lourdes 11 lutego. Tego dnia jest sprawowana Msza św. dla chorych i ludzi starszych. W czasie odpustu Matki Bożej Królowej Rodzin w czerwcu, jeden dzień – środa - jest poświęcony ludziom chorym, niepełnosprawnym i starszym. W tym dniu odbywają się  - bardzo liczne w udziale - celebracje Mszy św. z sakramentem chorych i błogosławieństwem lourdzkim.

Co należy przygotować na wizytę księdza z posługą namaszczenia:

- Krzyż i lichtarze

- po namaszczeniu można przygotować kawałek cytryny, chleba i watę.