Domowy Kościół jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie, który jest jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce.

Małżeństwa należące do Domowego Kościoła wezwane są do posługi na rzecz własnej rodziny, posługi rozumianej jako budowanie wspólnoty wiary, nadziei i miłości. Taka świadomość uzdalnia do wielkodusznej postawy służby na rzecz rodziny i poszczególnych jej członków, a także przyjmowania daru służby od innych. Wtedy wspólnota rodzinna staje się wielką szansą dla wszechstronnego rozwoju człowieka - jego wzrastania w Bogu, poznawania prawdy o sobie samym, uczenia się miłości.

Moderatorem Kościoła Domowego od 2019 r. jest ks. Łukasz Delewski wraz z Jarosławą i Arkadiuszem Malinowskimi. Spotkania wspólnoty odbywają się w kręgu raz w miesiącu.

Przy parafii istnieją dwa kręgi, które zrzeszają 9 par małżeńskich wraz z dziećmi. Każdorazowo dokładny termin spotkania małżeństw uzgadniany jest podczas spotkania formacyjnego w kręgu. Na spotkanie miesięczne kręgu rodzin składa się z dzielenie się życiem, modlitwa i sprawy formacji. Małżeństwa w ciągu roku uczestniczą w rekolekcjach formacyjnych między innymi w Pelplinie i Dólsku oraz w Dniach Wspólnoty. Chętnie służą pomocą w wielu akcjach duszpasterskich organizowanych przez parafię m.in. zbieranie ofiar do puszek na cele dobroczynne, liczenie wiernych, proklamacja Słowa Bożego podczas niedzielnej Mszy św.

W niedzielę 8 grudnia 2019 r. wspólnota wraz ze swoim moderatorem ks. Łukaszem Delewskim przygotowała w kościerskim sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin adwentowy dzień skupienia dla Domowego Kościoła całego rejonu (Dzień Wspólnoty) na temat Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. W spotkaniu uczestniczyły rodziny m.in. z Lipusza, Nowej Karczmy, Somonina, Goręczyna, Linii, Kartuz i Kościerzyny.